Простатит - це запалення передміхурової залози. Це захворювання часто зустрічається у чоловіків старшого віку. Найчастіше він виникає як наслідок інфікування. Додаткові провокуючі фактори - перманентний стрес, зниження імунітету, застій крові в органах малого таза (чому сприяє малорухливість, сидяча робота), а також переохолодження, нерегулярне статеве життя або незахищений статевий контакт.
Очевидно, що з роками ризик розвитку цього захворювання підвищується, проте чим раніше простатит буде виявлений, тим легше від нього позбавитися без серйозних наслідків для чоловічого здоров'я. А вилікуватися повністю можливо в будь-якому віці!
Коли простатит може перейти в імпотенцію?
Імпотенція - це часткова або повна відсутність можливості здійснювати статевий акт, часто внаслідок запущеного простатиту. Такий стан може виникати періодично, а може носити стійкий, тривалий характер. Однак не варто впадати у відчай! Навіть якщо справа зайшла далеко, весь функціонал статевої системи можна відновити, хоча в запущених випадках потрібно більше часу і зусиль.
- Простатит буває в таких формах:
- гострий бактеріальний;
- хронічний нeбактеріальний;
- хронічний бактеріальний;
- асимптоматичний хронічний простатит.
Гострий інфекційний простатит проявляється досить гостро, розвивається швидко і, як правило, після комплексного лікування проходить без наслідків. Але іноді, особливо в разі недбалого до себе ставлення, він не виліковується, а переходить в хронічну форму. Найпідступніший прояв простатиту - безсимптомний. Хронічні форми цього захворювання можуть з часом викликати такі ускладнення, як цистит і еректильна дисфункція, якщо їх не діагностувати і не почати лікувати вчасно. Тому так важливо ставитися до свого здоров'я уважно, регулярно обстежуватися і не зловживати нічим.
На що треба звертати увагу?
Перші ознаки простатиту - біль внизу живота, часте і хворобливе сечовипускання, порушення еректильної функції. Вони можуть заподіяти значний дискомфорт, псувати настрій, проте далеко не кожен чоловік вирішує відразу звернутися до лікаря. І дарма - наслідки запущеного простатиту вельми плачевні, аж до безпліддя і повної імпотенції. Своєчасна діагностика і комплексне лікування дозволить уникнути такого сумного фіналу, причому чим раніше хвороба буде «захоплена», тим швидше відновиться потенція.
Спеціальний масаж
Якщо еректильна дисфункція через простатит пов'язана з проблемою судинного характеру, дуже ефективно боротися з нею за допомогою масажу простати. Ця процедура допомагає:
- прискорити кровообіг;
- швидше позбутися інфекції;
- поліпшити насичення тканин;
- нормалізувати функціонування органів статевої системи;
- поліпшити венозний і лімфатичний відтік.
Дієта
Як і при будь-якій іншій реабілітації, при відновленні потенції потрібно правильно харчуватися:
- відмовитися від жирного, смаженого, свіжої випічки, солодкого;
- дотримуватися норми білків, жирів і вуглеводів в раціоні;
- харчуватися дрібно.
Перевагу краще надавати таким продуктам:
- риба, багата фосфором;
- часник, маслини, селера, морепродукти, багаті селеном;
- білкова їжа - м'ясо, яйця;
- складні вуглеводи - крупи, овочі, фрукти;
- горіхи, багаті на тіамін, клітковину і магній;
- брокколі, перець, цитрусові, обліпиха, багаті на вітамін С.
Фізкультура
Часто порушений обмін речовин і сидячий спосіб життя провокують еректильну дисфункцію - як після простатиту, так і без цього захворювання. Тому при її лікуванні необхідний рух. Він повинен бути збалансованим і відповідати віку пацієнта і його загальному фізичному стану. І зовсім не обов'язково тренуватися до сьомого поту.
Достатньо буде:
- прогулянок на свіжому повітрі;
- плавання в водоймах і басейні;
- легкої зарядки протягом 10-15 хвилин щодня.
Будь-який запальний процес виснажує ресурси ураженого органу, тому заключний етап - це реабілітація, спрямована на відновлення цих ресурсів. А в цьому допоможе і корисний раціон, і фізичні вправи, що підсилюють кровообіг, і спеціальні рослинні екстракти, що сприятливо впливають на статеву функцію. Все це допоможе вам успішно подолати будь-які проблеми з чоловічим здоров'ям!